STARŠÍ ŽÁCI: Paseky Zlín - Nedašov

11.06.2011 09:30

25.kolo   SK Paseky Zlín-TJ Nedašov 0:18 (0:9)

Branky: Surý J. 4x, Líňa F. 3x, Švach P. 2x, Matúšů P. 2x, Šimšálek A. 2x, Novák D. 2x, Šánek J., Kolínek J., Bartošák P.

Rozhodčí: Daněk

Sestava: Solař David- Marek Aleš, Bartošák Patrik, Kolínek Štěpán, Matúšů Petr- Káňa Pavel- Surý Jaroslav, Šánek Jakub, Líňa Filip, Kolínek Jakub-Švach Petr

Střídačka: Novák Filip, Novák Daniel, Macháč Patrik, Šimšálek Adam, Holba Libor

Už sama tabulka naznačovala, že Paseky jsou poslední a že by pro nás měl být zápas jen formalita. A hlavní cíle proto byly, abychom soupeře nepodcenili. A taky že jsme je nepodcenili. Soupeř měl většinou mladší kluky buď z mladších žáků, nebo přípravky. Hráli jsme na zdejší umělce v Pasekách, kde na nás čekalo slunečné počasí. Ale kromě pořadatelů a pár rodičů domácích kluků tu nebyl ani jeden divák. A šlo vidět, že zde nemají o fotbal zájem a je to možná i proto, že je tu konkurence zdejší Tescomy Zlín. Oba poločasy byly ve stejném duchu my jsme hráli na soupeřově půlce a dávali goly a domácí se bránili, ale neměli šanci proti našim klukům. Jediné za co bych domácí pochválil, tak bylo to, že měli dobře nacvičený offside systém, do kterého se naši kluci nechali mnohokrát nachytat. Ale pak si kluci uvědomili, že musí hrát jinak jednodušeji a rychleji. A z toho jsme pak chodili na brankáře sami a padlo hodně golů. Kluci pak pěkně kombinovali a přenášeli hru z jedné strany na druhou a to je to, co jsem chtěl. Tak za stavu 9:0 pro nás skončil první poločas. Druhý poločas byl skoro ten samý, jak první a až na dvě šance domácích, které skončili těsně vedle naší brány, po hrubkách naší obrany. Trošku lépe jsme si hlídali offsidy a stříleli jsme goly, ale hodně šancí jsme neproměnili, když domácí držel domácí golman a konstrukce brány, nebo,  že jsme šance zahazovali. Ale o tom to fotbal a nejde všechno dát. Skore mohlo klidně skončit 25:0. Ale tady nešlo o výsledek, ale o pěknou hru, kterou kluci splnili, a za to bych je chtěl pochválit. Zápas skončil 18:0. Příští týden nás čeká poslední zápas sezony, kde doma v Návojné a hostíme Vsetín v 9:30. Chtěli bychom se rozloučit s touto sezonou výhrou  a navíc hrajeme na domácí půdě, tak se budeme snažit předvést dobrý výkon, aby fanoušci byli spokojeni. - Okomentoval zápas trenér Alois Fojtík