STARŠÍ ŽÁCI: 1. Valašský FC - Nedašov

05.06.2011 09:30

Už podle tabulky jsme věděli, že nás nečeká lehký boj. Náš soupeř je v tabulce suverénně první. Na zápas nás jelo celkem dost, až na dlouhodobě zraněného Petra Matúšů a po nemoci byl Filip Líňa. V Rožnově nám po celý zápas svítilo sluníčko, což pro kluky nebylo zrovna moc dobré a navíc se hrálo na umělce, která přitahuje hodně tepla. Soupeř je na umělou trávu zvyklý i na hru za vysokých teplot a měli navrch oproti naším klukům. Zápas pro nás nezačal zrovna moc dobře, protože jsme dostali tak po 5. minutách první branku. I když jsme měli v obraně 6 borců nic to nepomohlo a útočníci celkem lehce procházeli naší obranou, jako nůž máslem. Ze hry šlo vidět, že jsou domácí zvyklí na hřiště. Byli oproti nám běhavější, techničtější. První poločas skončil za stavu 2:0 pro domácí. O poločase jsme si řekli naše nedostatky a kluci si je vzali k srdci. Tak 15 minut druhého poločasu jsme soupeře potrápili a napadali jsme je v jejich obraně z čehož vyplynula i naše jediná branka. Když po pravé straně utekl Jarek Surý a nacentroval do vápna na Filipa Nováka, který věděl, kde tento centr půjde a v klidu zakončil hlavou na 2:1. Ale to bylo asi vše z naší strany, co jsme předvedli hrou dopředu. Pak nastal zlom, kdy si moc nerozuměli David s Jirkou a přihrál mu z odkopu směrem k rohovému praporku a to vystihl domácí útočník a obehrál Jirku a nahrál spoluhráči do prázdné brány. Klukům už došly síly a pak už se nezmohli téměř na nic a druhá půlka už se odehrávala téměř na naší půlce. Po našich chybách v obraně, kde nechali naši obránci domácí útočníky dělat, co chtějí a můžeme být rádi, že domácí byli doslova leví. Skóre se zastavilo až na cifře 8:1. Je to určitě pro nás zklamání soupeř sice byl lepší, ale do stavu 2:1 hráli naši kluci celkem dobrý fotbal. Nedá se nic dělat a chce to na tento zápas , co nejdříve zapomenout a kluci si budou chtít určitě zpravit chuť hned příští týden v Pasekách Zlín, kteří  jsou poslední. Chtělo by to ještě uhrát nějaké body, protože do konce sezony zbývají  dvě kola a máme celkem hratelné soupeře, kde bychom mohli urvat klidně i šest bodů, ale to je ještě daleko a všechno ukáže čas. Uvidíme, jak na tom budeme se zraněním a s nemocemi. - Okomentoval utkání trenér Alois Fojtík.